Побудували «зелений» будинок, який сам себе обігріває та виробляє електроенергію

При зведенні будинку використовувалися відновлювальні технології, тому хатина не так залежна від зовнішніх комунікацій, як традиційні помешкання. Все, що потрібно будівлі, вона «бере» із сонця та дощу. Повідомляє INVADERS з посиланням на energolife.info

Творцем подібного будинку стала великобританська компанія «Koru Architects» Дім має вигляд типового котеджу з трьома спальнями.

Будівля побудована згідно зі схемою пасивного сонячного дизайну. Такий будівельний «трюк» дозволяє обігрівати будинок за допомогою сонця. До того ж, у будинку дуже багато вікон. Особливо великі вони з південної сторони будівлі, щоб всередину потрапляло якнайбільше світла. Дах також обладнаний системою прозорих люків для проникнення сонячних променів.

Мешканці цього помешкання перуть одяг за допомогою дощової води, адже у будинку встановлена система збору дощової води. Подібна вода також використовується для поливу прибудинкових ділянок та для потреб ванної кімнати.

Вода для обігріву будинку та водопостачання нагрівається за допомогою сонячних батарей і спеціального котла. Котел працює на гранулах – різноманітних залишках деревообробної промисловості: стружці та тирсі.

Електропостачання в помешканні забезпечується за допомогою системи сонячних батарей. 12 сонячних панелей по 6 кВт виробляють в рік 3800 кВт/год електричної енергії.

Завдяки тому, що будинок «споживає» електроенергії менше, аніж виробляє, надлишок продають в загальну електросистему. Повідомляється, що в рік прибуток від продажу відновлювальної енергії оцінюється у 2650 фунтів стерлінгів (станом на 9 березня 2017 року це 87 тисяч 138 грн).


Похожие новости